Jak się przygotować do pracy nad nową stroną internetową? Bartek radzi:)

Przygotowanie nowej strony dla swojej organizacji, niezależnie czy jest to odświeżenie już istniejącej strony, czy też przygotowanie jej od podstaw, to proces, który posiada swoje etapy. Poniższy wpis ma spowodować, że to co na początku, wydaje się nie do ogarnięcia, stanie się prostsze i szybsze.
Bo o tym czy organizacje pozarządowe w ogóle powinny mieć stronę www pisaliśmy już TUTAJ.

Zacznijmy od kwestii technicznych

Aby strona mogła działać, potrzebny jest serwer (hosting, czyli taki serwer w chmurze) oraz zakupiona domena (czyli nazwa, adres strony, pod którą chcecie funkcjonować, np. nalepszy.pl). Jeśli będziesz tworzyć nową stronę i jako organizacja jeszcze nic nie zakupiliście, to wszystkim możemy się zająć. Jedyną rzeczą, jakiej wtedy potrzebujemy jest tylko wybór domeny. Resztą zajmiemy się my.

Jeśli już posiadacie domenę oraz serwer, będziemy potrzebować do nich dostępu. Sprawdzimy czy wszystko jest w porządku (np. Wersja PHP wynosi minimum 7.4), czy będziemy mogli bez przeszkód opublikować nową stronę. W przyszłości możemy również zaopiekować się domeną organizacji (dbać o terminowe odnawianie), zarządzać serwerem oraz stroną www (m.in. aktualizować wtyczki, robić kopie bazy danych).

Część merytoryczna, czyli co jest po stronie organizacji

Przechodząc dalej, będziemy potrzebować materiałów na stronę. I to jest najtrudniejszy element, który niektórym organizacjom „spędza sen z powiek”. Potrzebujemy treści oraz zdjęć (dobrej jakości), których będziemy mogli użyć na stronie. W tym momencie punkt ciężkości jest po Waszej stronie i po prostu te treści należy napisać i je nam dostarczyć. Im szybciej tym lepiej.

Z doświadczenia wiemy, że to najtrudniejszy moment, który dość mocno może przedłużyć cały proces. Dlatego mamy rozwiązanie także na to. W przygotowaniu treści również możemy pomóc. Współpracujemy z copywriterami, którzy chętnie opracują treści na stronę główną czy też podstrony na podstawie informacji, które przekażecie w tzw. briefie. Im więcej dowiemy się o Was na tym etapie, tym skuteczniejszy będzie tekst.

Proces tworzenia strony

Po dostarczeniu nam gotowych materiałów, pracę zaczynamy od przygotowania strony głównej. W oparciu o demo (szablon) strony zbiórkowej przygotowujemy układ i grafikę dopasowaną do Waszej organizacji. Po akceptacji układu i grafiki (przeważnie mamy tutaj dwie tury poprawek), przechodzimy do przygotowania podstron. Każda podstrona również ma dwie tury poprawek. Cały proces powinien się zamknąć w około 20 dni.

Bramka płatności

W czasie kiedy my będziemy pracować nad poszczególnymi podstronami warto wybrać bramkę płatności (np. Przelewy24) i przeprocesować podpisanie umowy. Ten proces chwilę trwa ponieważ operatorzy bramek płatności wymagają wszystkich czynności w formie papierowej. Będą nam potrzebne dane dostępowe do bramki.

System do mailingu

Nasz system umożliwia automatyczną wysyłkę podziękowania do Darczyńców po dokonaniu wpłaty na stronie. Jak to obsłużyć (a także jak zarządzać stroną i całym systemem) nauczymy Ciebie i Twój zespół podczas szkolenia, które przeprowadzimy po wdrożeniu. Dzięki temu unikniesz osobnego pisania maili do każdej osoby.

Jeśli Twoim celem będzie wysyłka regularnego newslettera z zewnętrznego systemu do mailingu, np. Freshmail czy Mailerlite – podepniemy go pod system, żeby adresy mailowe Darczyńców trafiały bezpośrednio do właściwej bazy.

Pomożecie? Pomożemy!

Oczywiście w całym procesie i na każdym etapie pomagamy, jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Do zobaczenia we wspólnym projekcie!

Bartłomiej Mardeusz

Scroll to Top